פרקט ודמוי פרקט

פרקט

ההתקנה של פרקט כיום היא פעולה פשוטה מאוד, וניתן להתקין פרקט כמעט בכל מקום וכמעט בכל טווח מחירים.
אין בעיה היום לבצע התקנה של פרקט לאחר זיפות גגות, מפני שהמחירים של פרקט היום ירדו באופן משמעותי מאשר עד לפני מספר שנים, וכיום פרקט כבר אינו נחשב לסממן של מעמד גבוה בלבד, כמעט בכל בית ניתן להתקין פרקט בקלות.
כאשר מבצעים התקנה של פרקט, התהליך עצמו יכול לגרום קצת ללכלוך ולחוסר נוחות, אבל הוא מסתיים מהר מאוד ואז יש לכם פרקט ברמה גבוהה.
המחירים של פרקטים נמדדים לפי מ"ר, כלומר אתם משלמים לפי כמות המטרים מרובעים שאתם רוצים שיהיה הפרקט.
קיימים כיום סוגים רבים של פרקטים, ועל מנת להתקין פרקט צריך לבחור את אחד הסוגים, כאשר הכל כמובן תלוי בתקציב אותו אתם רוצים להשקיע, בצבע שאתם רוצים שתהיה הרצפה של החדר, ובעוד כל מיני מרכיבים נוספים שמשפיעים על ההחלטה לגבי סוג הפרקט.

דמוי פרקט

כאשר מבצעים התקנה של פרקטים, קיימת גם האפשרות להתקנה של דמוי פרקט.
הכוונה בהתקנה של דמוי פרקט היא לחומר שנראה כמו פרקט, אבל הוא זול באופן משמעותי מפרקט, וכך ניתן לקבל את המראה של פרקט אבל בעלות הרבה יותר נמוכה.
אין שום סיבה, אם אין לכם תקציב גדול, להשקיע בפרקט אמיתי כאשר אפשר להשקיע בדמוי פרקט, כאשר המראה שלהם דומה מאוד.
דמוי פרקט עשוי מחומר אחר, שאינו פרקט, ולמעשה מדובר במרצפות רגילים אבל שהמראה שלהם דומה מאוד לפרקט.
ההתקנה של דמוי פרקט היא תהליך שדומה מאוד להתקנה של מרצפות רגילות, מפני שמדובר למעשה במרצפות רגילות, אך המראה שלהם יוצר את הרושם שמדובר בפרקט.
הניקוי של דמוי פרקט מתבצע באופן דומה לניקיון של כל רצפה רגילה, כאשר לסוגים מסוימים של דמוי פרקט צריך להתקין גם צורת ניקיון ספציפית, אבל למרבית הסוגים של דמוי פרקט הדרך הטובה ביותר לנקות אותם הוא פשוט בצורה רגילה של ניקוי.